Професионална гимназия
по техника и лека промишленост гр. Попово

Младите футболисти на ПГТЛП-
втори в област Търговище!

Преди две години, когато достигнаха до елиминации с отбора на Опака, но загубиха двубоя като гости. Сега и двата отбора младша (9-10кл) и старша възраст (11-12кл.) се представиха повече от добре. Младшата възраст разгромиха отбора на ОУ „Любен Каравелов” с 7: 1 и изненадващо победиха със задружни усилия отбора на Гимназия „Хр. Ботев” с 2:1, като след две кинжални контраатаки решиха нещата в своя полза, но загубиха от отбора на ПГСС и отпаднаха от по- нататъшната надпревара. Истинският успех дойде при юношите старша възраст. Още в началото те се изправиха срещу смятания за фаворит отбор на Гимназия „Хр. Ботев” с много звезди в тима си, играещи в отбора на „Черноломец”- Попово. Още в началото на срещата се видя, че футболистите на ПГТЛП няма да отстъпват в тази среща и натикаха съперника в неговата половина, но някои неопитности на футболистите и липсата на обиграност в състава им обърна резултата и първото полувреме завърши при резултат 3:2 за гимназистите, но след някои промени на полувремето в състава на ПГТЛП резултата през второто полувреме бе 3:2 за тях или общо мачът завърши наравно 5:5 за изненада на мнозината присъстващи по трибуните на централния стадион в Попово. Така дойде време и за решаващият двубой за титлата общински шампион между отборите на ПГТЛП и ПГСС. Мачът започна кошмарно за ПГТЛП след равностойна игра те получиха гол от 40м., но веднага върнаха попадението след идентичен гол на Тефик от подобно разстояние, футболистите на ПГСС увеличиха на 2:1, но голмайсторът на ПГТЛП Станислав възстанови равенството и така завърши първото полувреме. На отборът на ПГТЛП им трябваше победа с голова разлика, но пак получиха гол в началото на второто полувреме 2:3, водачът на нападението на ПГТЛП Емил („Бербатов”) пак възстанови равенството на терена- 3:3! Дойде времето на звездата на ПГТЛП Станислав, който се нагърби с изнасянето на топката на по- предни позиции, където силното нападение с Емил и двамата братя Мустафа и Айджан развинтиха отбраната на ПГСС. Айджан финтира двама защитника отляво и пусна кълбото покрай вратаря на ПГСС и резултата стана 4:3, който бе достатъчен за класиране, но нападателите на ПГТЛП отбелязаха още три безответни гола в края и така срещата завърши 7:3 в полза на ПГТЛП, което ги направи общински първенци. Дойде време за полуфиналите в Търговище. Първият противник на ПГТЛП бе силният отбор на Омуртаг. Нашите футболисти губеха на полувремето с 1:2, дори в началото на второто полувреме резултата набъбна на 1:3 в наша вреда, но младите футболисти на ПГТЛП отново демонстрира силният си дух и успя да изравнят, така и завърши срещата в редовното време 3:3 и последва изпълнение на дузпи. Нашите футболисти- Станислав, Емил, Мустафа и Тефик бяха безпогрешни от бялата точка, а отборът на Омуртаг пропусна два пъти и така заслужено ПГТЛП победиха с 7:5 и след като Антоново сметнаха, че е по- добре за тях да загубят само с 3:0 служебно от нашият отбор не явявайки се за мача, то ПГТЛП се класираха на финала срещу отборът на Търговище, който междувременно разгроми Опака с 12:1. Финалът се игра на 30 март на стадиона на бившата Ученическа спортна школа в Търговище, който дели една ограда с на училището, с чийто отбор играехме. Мачът бе придружен със бурен вятър и дъжд, а и жребият определи нашите домакини с много ръстови и обиграни футболисти да имат попътен вятър първото полувреме и те се възползваха максимално, като взеха значителна преднина в резултата и въпреки, че поизравнихме играта второто полувреме и отбелязахме гол, това не бе достатъчно и отборът на Търговище стана областен шампион и ще се изправи срещу връстниците си от Разград в следващия зонален кръг. Футболната приказка за отбора на ПГТЛП приключи с исторически успех от последния период от няколко години- областен вицешампион!